Sledujte nás

Networking – tím vše začíná

Společný networking Venture Clubu a Rodiny svobodně-podnikajících lidí ICA se konal již potřetí. Tato tradice vznikla v roce 2016 díky osobním vazbám Petra Šedivého a Tomáše Havrdy – zakladatelů projektů.

Networkingová akce je ukázkou toho, co všechno se může dít díky tomu, že se lidé potkají, vymění si kontakty a udržují mezi sebou dobré vztahy. Přečtěte si, jak probíhá networking v rámci dvou klubů a k čemu může být dobrý.

Jak funguje networking?

Slovo networking by se dalo přeložit jako síťování, tvoření sítě, nebo doslovně práce na síti osobních kontaktů. Podívejte se, kolik kontaktů máte v telefonu a na sociálních sítích – pravděpodobně jsou jich stovky, třeba i tisíce. To je vaše síť.

Smyslem networkingu je propojit svoji síť s polem oceánu kontaktů, vytvářet vztahy mezi lidmi, vyměnit si vzájemně informace, ale i podpořit se, navzájem si pomoci a sdílet své zkušenosti. Síla networkingu je nejen v osobních vztazích a doporučeních, ale i v synergii, jež může vzniknout, když se potkají lidé s podobnými zájmy.

Říká se, že k jakémukoli člověku na světě se dostanete přes 4-6 dalších kontaktů. Anebo si spočítejte, kolik kontaktů je k dispozici na networkingové akci, které se účastní 50-70 lidí. Taková je síla networkingu.

Společný networking ICA a Venture Clubu

Společný networking ICA a Venture Clubu je unikátní hned z několika důvodů.

  • Nabízí možnost představit se před plným sálem kina Ponrepo, a přesto zde panuje rodinná atmosféra.
  • Můžete říct, co řešíte, koho hledáte, najít partnery či zaměstnance.
  • Nechybí ani sdílení zkušeností z podnikání.
  • Program je zarámovaný prezentacemi se zajímavostmi z komerčního i neziskového sektoru, bloky jsou odděleny networkingovými přestávkami, k dispozici je kvalitní občerstvení.

V posledním roce bylo možné získat základní informace o otevřených investičních příležitostech Venture Clubu včetně unikátního pojištění psů a koček – Petexpert, které platí rovnou veterináři. Viděli jsme prezentaci užití nanotechnologických vláken v kosmetice, projekt [n]Fibercare obličejových masek. Seznámili jsme se také s Nadačním fondem Arhuacos, podporujícím kolumbijské indiány pěstujícími skvělou kávu, kterou jsme ochutnali a mohli si koupit. Prezentoval se i projekt na ochranu mořských želv v Indonésii.

Unikátní prostory historického refektáře staroměstského Konviktu, ve kterých se kino Ponrepo nachází, přímo vybízí k zapojení promítání krátkých filmů do networkingu. Prohlédněte si třeba dokonalé video o mořských želvách.

Networking je každoročně zakončený volnou diskusí, která probíhá do pozdního večera v sídle Venture Clubu, paláci Konvikt, u sklenky skvělého vína.

Tomáš Havrda o významu networkingu obecně:

„Networking je základem každého úspěšného podnikání. Lze říci, že pokud máte dobré kontakty a vztahy s lidmi, jste úspěšní. Networking je zrcadlem toho, jak na tom skutečně jste. Doporučují vás lidé? Jste pro ostatní zajímaví? Co jste již pro druhé udělali? Toto jsou zásadní otázky funkčního networkingu.“

Petr Šedivý o významu networkingu při investování:

„Networking přináší nové osobní kontakty a nové příležitosti pro všechny zúčastněné. Je prvním krokem k budování vzájemné důvěry a historie. A vzájemná důvěra, společná historie a znalost druhé strany je skvělým základem pro úspěšné obchodování i investování.Společně posuzovat investiční příležitosti s důvěryhodným partnerem je vždy výhoda. Zvyšuje se šance správného výběru, stoupá bezpečnost. Pokud někoho znám, mohu se věnovat jen faktickému posouzení investičního případu. Nemusím zkoumat, kdo mi ho přináší.A o toto se snažíme ve Venture Clubu: mezi známými lidmi, kdy každý přináší jinou odbornost, společně zvolit příležitost a udělat správné rozhodnutí – úspěšně investovat a zhodnotit peníze. Proto rádi spoluorganizujeme networking – budování důvěry jím začíná.“

Prohlédněte si fotky z letošní networkingové akce.

Networking kolem investic, start-upů a obchodních příležitostí

Jakou roli hraje networking v obou klubech? Rodina svobodně-podnikajících lidí ICA vznikla jako odpověď na otázku: „Umí mezi sebou podnikatelé skutečně spolupracovat?“. Již 9. rokem fungující ICA je odpovědí, že na spolupráci lidí stavět lze.

ICA šla cestou takřka taoistickou. V ICA není nic definované. Je prázdným prostorem, který si každý příchozí vyplňuje dle svého – tak, jak potřebuje. Někdo si tam našel klienty, někdo své spolupracovníky, jiný dokonce i životního partnera.

Vše je dobrovolné a proměnlivé. Tak jako sám život. ICA pomohla restartovat podnikání již stovkám podnikatelů i majitelům firem a ráda přivítá a pozná nové tváře a příběhy.

Venture Club má networking a budování komunity jako jeden ze svých pilířů, není to ale networkingový klub, nýbrž klub investorů a zájemců o investice. Pokud vás zajímá vysloveně navazování kontaktů a získávání poptávek, vyberte si spíše z podnikatelských klubů jako Business for Breakfast, Dobré ráno pro obchod, Empiria 21 či mnoho dalších. Tyto kluby stojí na formalizovaném systému vzájemné výměny kontaktů a statistikách obchodů na doporučení.

Venture club je zaměřený na představování a vybírání projektů na Dnech D vhodných pro investování a najdete tam obsah týkající se investičních příležitostí, financování projektů, inovací a business developmentu.

Scházejí se v něm několikrát měsíčně zakladatelé a majitelé firem, manažeři, podnikatelé i zaměstnanci, kteří se zajímají o investování, posuzování projektů, finanční plánování či chtějí jen dobře zúročit své peníze a účastnit se vzdělávacích a společenských akcí na špičkové úrovni.

Společný networking Venture Clubu a ICA se koná jednou ročně na podzim. Na další networkingové setkání však nemusíte čekat až do příštího listopadu. Přijďte se podívat na kteroukoli z akcí Venture Clubu či setkání ICA. Networkingem vše začíná.

[gtag event="single_post_view"]